Lubisz uczyć się języków obcych i doskonale czujesz się w pisaniu oraz mówieniu w innym języku? Chciałbyś wykorzystać swoje zdolności i rozpocząć pracę w biurze tłumaczeń, ale zastanawiasz się, czy to miejsce dla Ciebie? Już rozwiewamy wątpliwości!
Czy oprócz znajomości języka dobry tłumacz powinien charakteryzować się jeszcze jakimiś konkretnymi cechami charakteru? Jak najbardziej tak! Zdolności lingwistyczne, perfekcyjna znajomość języka ojczystego oraz obcego, a także zainteresowanie kulturą czy tradycjami danego kraju to bardzo ważna kwestia, jednak jeżeli chcemy zostać dobrym tłumaczem, to potrzeba czegoś więcej. O czym mowa? O cierpliwości, sumienności, dociekliwości, dokładności i zwracaniu uwagi na najdrobniejsze detale, umiejętności pracy pod presją czasu, odpornością na stres, a także umiejętnością tworzenia jasnych i prostych wypowiedzi oraz szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji. Tworząc wysokojakościowe oraz profesjonalne tłumaczenia, nie wystarczy doskonała znajomość gramatyki, słownictwa, idiomów czy też sformułowań branżowych. Ważne jest również jasne, spójne i zrozumiałe dla odbiorcy przekazanie informacji. Pracując w biurze tłumaczeń, musimy również liczyć się ze zleceniami, które będą konieczne do wykonania w trybie priorytetowym. Wykonując obowiązki jako np. tłumacz norweskiego, szwedzkiego czy też innego języka europejskiego, należy mieć na uwadze, że często wymagana jest także ogólna znajomość kraju i zwyczajów, tak aby możliwe było wykonanie tłumaczenia zgodnego z kontekstem.
Myślisz o karierze tłumacza przysięgłego? Jest to kolejny krok w karierze tłumacza, który wymaga zdania egzaminu, a także niekaralności oraz wykształcenia wyższego. Tłumacz przysięgły cechuje się doskonałą skrupulatnością oraz dokładnością, ciąży bowiem na nim większa odpowiedzialność – tłumaczenie i praca z dokumentami urzędowymi czy specjalistycznymi przekładami. Potwierdza on również zgodność tłumaczenia z oryginałem za pomocą pieczątki i podpisu.
Uważasz, że odnalazłbyś się w tej roli? Chciałbyś podjąć pracę jako tłumacz duńskiego, norweskiego bądź szwedzkiego? A może zamiast języków skandynawskich specjalizujesz się w językach europejskich? Odwiedź stronę naszego biura tłumaczeń i zgłoś swoją kandydaturę. Dołącz do naszej załogi i jak najszybciej rozpocznij piękną przygodę z językiem oraz tłumaczeniami!
Dodaj komentarz